Jak zacząć pracę w sprzedaży?

jak_zaczac_prace_w_sprzedazy
0

Zacząłeś myśleć o karierze sprzedawcy? Dobry wybór! To obecnie jeden z najgorętszych zawodów. Nieważne czy się uczysz i dopiero myślisz o wyborze swojej dalszej ścieżki, czy też postanowiłeś się przebranżowić – zapoznaj się z tymi trzema radami, by ułatwić sobie start w sprzedaży.

Poznaj techniki sprzedaży

Sprzedaż nie jest taka prosta jak wszyscy myślą – nie wystarczy przedstawić swój produkt i liczyć, że ktoś go kupi. Najlepsi w tym fachu znają wiele technik sprzedaży i co najważniejsze potrafią zastosować właściwą technikę w odpowiednich okolicznościach. Jeśli chcesz dołączyć w przyszłości do tego grona, zacznij już teraz wgłębiać się w ten obszerny temat. Możesz zacząć od przeczytania kultowej już książki Wywieranie wpływu na ludzi autorstwa Roberta Cialdiniego. Opisane tam techniką stanowić będą świetną bazę do dalszego rozwoju!

Umiejętności negocjacyjne

W procesie sprzedaży zawsze pojawi się czas na negocjacje. Klient chce uzyskać jak najniższą cenę, handlowiec chce jak najwięcej zarobić. Aby ułatwić sobie start i zabłysnąć na rekrutacji, zapoznaj się z technikami negocjacji. Zacznij od teorii, która stanowi podstawy tego tematu – dowiedz się, co znaczy BATNA, jakie są style negocjacji. Następnie przejdź do technik. Zapoznaj się z Wysoką Piłką, Imadłem, a na deser poczytaj o technice Salami. Nie poprzestawaj na tym! Technik jest dużo więcej, a im więcej ich znasz tym lepiej. Wiedza teoretyczna to nie wszystko – zdobytą wiedzę wykorzystaj w praktyce. Negocjacje obecne są w codziennym życiu, dlatego wdrażaj w życie poznane metody. Sam zobaczysz jakie będziesz mieć efekty!

Wybierz branże

Każda branża rządzi się swoimi prawami. Praca w sprzedaży IT wygląda zdecydowanie inaczej niż w branży HoReCA. Z tego względu zastanów się najpierw, gdzie chciałbyś być sprzedawcą. Weź pod uwagę swoje zainteresowania – dzięki temu czytanie o produktach i trendach będzie dla Ciebie przyjemnością. Zastanów się również, która branża jest rozwojowa – tzn. gdzie w przyszłości może być najwięcej pracy. Następnie zdobywaj wiedzę! Poznaj panujące tendencje, specyfikę danej branży, topowe produkty oraz ich właściwości, charakterystykę klientów, czy też metody sprzedaży charakterystyczne w tym obszarze. Uzbrojony w wiedzę merytoryczną, na rozmowie o pracę, powalisz rekruterów i dostaniesz pracę!

Powiązane wpisy

 • Jan 1, 1970
  Negocjacje w sprzedaży

  Negocjacje są nieodłączną częścią sprzedaży. Tymczasem wielu sprzedawców nie ma podstawowej wiedzy z tej dziedziny. Uważają oni, że umiejętność prowadzenia negocjacji to coś co się..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Jak sobie radzić z…

  Nie ma handlowca, który na swojej drodze nie spotkałby trudnego klienta. Pomimo iż jest to sytuacja trudna dla sprzedającego, to dobry fachowiec nawet takie spotkanie..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Fakty i mity na…

  Każdy z nas ma na co dzień kontakt ze sprzedażą i sprzedawcą. Wydaje się nam, że wiemy jak wygląda ta praca. Tymczasem to właśnie przez..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Zalety pracy w sprzedaży

  Sprzedaż to fascynująca i dynamiczna branża. Kiedy już wsiąkniesz w ten fach, nie będziesz chciał go zmienić. Co wpływa na atrakcyjność tej pracy? Wysokie wynagrodzenie..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  5 cech dobrego sprzedawcy

  Najlepsi z najlepszych sprzedawców mogą się pochwalić podobnym zestawem wysoko rozwiniętych umiejętności. Jeśli sam chcesz się taki stać, również powinieneś mieć te cechy. Umiejętność słuchania..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Trudności w pracy w…

  Praca sprzedawcy z pewnością jest bardzo satysfakcjonująca, ale nie należy do najłatwiejszych. Co sprawia największą trudność sprzedawcom? Zapoznaj się z tymi trzema punktami! Niska podstawa..

  0 Czytaj więcej

Skomentuj