Zalety pracy w sprzedaży

zalety_pracy_w_sprzdazy
0

Sprzedaż to fascynująca i dynamiczna branża. Kiedy już wsiąkniesz w ten fach, nie będziesz chciał go zmienić. Co wpływa na atrakcyjność tej pracy?

Wysokie wynagrodzenie (prowizje)

Jedną z największych zalet pracy w handlu jest wynagrodzenie. Wiele osób decyduje się na pracę w tej branży właśnie z tego powodu. Najczęściej spotykaną formą wynagrodzenia jest podstawa + prowizja. Podstawa często jest kwotą minimalną, jednak dobrzy sprzedawcy mogą liczyć na spore zarobki już z poziomu podstawy. To co decyduje o atrakcyjności wynagrodzenie to prowizja od sprzedaży. W wielu firmach jest ona nielimitowana. Oznacza to, że im więcej sprzedaż, tym więcej zarobisz. Zarobki najlepszych w swoim fachu są kwotami 5-cyfrowymi!

Znajomość produktu, który sprzedajesz

Dobry handlowiec wie co sprzedaje – zna specyfikację produktu, jego wady i zalety. Ma wiedzę na temat branży, wie jakie są najnowsze trendy i tendencje. Niewątpliwym atutem będzie techniczne wykształcenie związane ze sprzedawanym produktem. Klient chce mieć pewność, że kupowany produkt jest najlepszą możliwą opcją na rynku – żąda więc twardych danych, których sprzedawca nie da rady mu dać bez wiedzy merytorycznej.

Pewność zatrudnienia

Dobry sprzedawca to podstawa działalności firmy, dlatego wiele przedsiębiorstw ciągle powiększa swoje działy sprzedaży. Co za tym idzie, będąc handlowcem nie musisz się martwić o przyszłość. Praca dla Ciebie zawsze się znajdzie! Jeśli nie wierzysz, to wejść na najpopularniejszy portal z ofertami pracy w Polsce – ofert pracy z obszaru handlu jest aż 13 tysięcy! Szczególnie poszukiwani są sprzedawcy wyspecjalizowani w konkretnej branży – np. w IT lub ochronie zdrowia. Dodatkowo pracując jako sprzedawca masz świadomość, że jak długo z sukcesami sprzedajesz oferowane produkty, tak długo napędzasz rozwój firmy. Co za tym idzie, Twoja posada jest niezagrożona.

Brak rutyny

Siedzenie przy biurku i wykonywanie papierkowej roboty to zdecydowanie nie jest chleb powszedni sprzedawcy. Praca ta wymaga ciągłego bycia w ruchu. Często większość dnia spędza się w trasie. W ciągu tygodnia można odwiedzić wiele miejsc i poznać ogromną ilość nowych ludzi. Każdy klient jest inny – ma inne potrzeby, oczekiwania. Do każdego z nich należy podjeść indywidualnie. Nie ma więc miejsca na rutynę – w takiej pracy nie sposób się nudzić!

Powiązane wpisy

 • Jan 1, 1970
  Negocjacje w sprzedaży

  Negocjacje są nieodłączną częścią sprzedaży. Tymczasem wielu sprzedawców nie ma podstawowej wiedzy z tej dziedziny. Uważają oni, że umiejętność prowadzenia negocjacji to coś co się..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Jak sobie radzić z…

  Nie ma handlowca, który na swojej drodze nie spotkałby trudnego klienta. Pomimo iż jest to sytuacja trudna dla sprzedającego, to dobry fachowiec nawet takie spotkanie..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Fakty i mity na…

  Każdy z nas ma na co dzień kontakt ze sprzedażą i sprzedawcą. Wydaje się nam, że wiemy jak wygląda ta praca. Tymczasem to właśnie przez..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  5 cech dobrego sprzedawcy

  Najlepsi z najlepszych sprzedawców mogą się pochwalić podobnym zestawem wysoko rozwiniętych umiejętności. Jeśli sam chcesz się taki stać, również powinieneś mieć te cechy. Umiejętność słuchania..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Trudności w pracy w…

  Praca sprzedawcy z pewnością jest bardzo satysfakcjonująca, ale nie należy do najłatwiejszych. Co sprawia największą trudność sprzedawcom? Zapoznaj się z tymi trzema punktami! Niska podstawa..

  0 Czytaj więcej
 • Jan 1, 1970
  Jak zacząć pracę w…

  Zacząłeś myśleć o karierze sprzedawcy? Dobry wybór! To obecnie jeden z najgorętszych zawodów. Nieważne czy się uczysz i dopiero myślisz o wyborze swojej dalszej ścieżki,..

  0 Czytaj więcej

Skomentuj