Zalety pracy w sprzedaży

Handel to fascynująca i dynamiczna branża. Kiedy już wsiąkniesz w ten fach, nie będziesz chciał go zmienić. Co wpływa na atrakcyjność tej pracy?

Wysokie wynagrodzenie (prowizje)

Jedną z największych zalet pracy w handlu jest wynagrodzenie. Wiele osób decyduje się na pracę w tej branży właśnie z tego powodu. Najczęściej spotykaną formą wynagrodzenia jest podstawa + prowizja. Podstawa często jest kwotą minimalną, jednak dobrzy sprzedawcy mogą liczyć na spore zarobki już z poziomu podstawy. To co decyduje o atrakcyjności wynagrodzenie to prowizja od sprzedaży. W wielu firmach jest ona nielimitowana. Oznacza to, że im więcej sprzedaż, tym więcej zarobisz. Zarobki najlepszych w swoim fachu są kwotami 5-cyfrowymi!

Pewność zatrudnienia

Dobry sprzedawca to podstawa działalności firmy, dlatego wiele przedsiębiorstw ciągle powiększa swoje działy sprzedaży. Co za tym idzie, będąc handlowcem nie musisz się martwić o przyszłość. Praca dla Ciebie zawsze się znajdzie! Jeśli nie wierzysz, to wejść na najpopularniejszy portal z ofertami pracy w Polsce – ofert pracy z obszaru handlu jest aż 13 tysięcy! Szczególnie poszukiwani są sprzedawcy wyspecjalizowani w konkretnej branży – np. w IT lub ochronie zdrowia. Dodatkowo pracując jako sprzedawca masz świadomość, że jak długo z sukcesami sprzedajesz oferowane produkty, tak długo napędzasz rozwój firmy. Co za tym idzie, Twoja posada jest niezagrożona.

Brak rutyny

Siedzenie przy biurku i wykonywanie papierkowej roboty to zdecydowanie nie jest chleb powszedni sprzedawcy. Praca ta wymaga ciągłego bycia w ruchu. Często większość dnia spędza się w trasie. W ciągu tygodnia można odwiedzić wiele miejsc i poznać ogromną ilość nowych ludzi. Każdy klient jest inny – ma inne potrzeby, oczekiwania. Do każdego z nich należy podjeść indywidualnie. Nie ma więc miejsca na rutynę – w takiej pracy nie sposób się nudzić!

Skomentuj, dodaj opinię

Ostatnie posty

Esprzedawca.pl to portal dla sprzedawców i pracodawców.

Kontakt

Esprzedawca.pl
ul. Marszałkowska 333
Warszawa